Akademia Klimatu to wyjątkowy projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. Pokazom towarzyszą dyskusje z twórcami filmów, ekspertami oraz z przedstawicielami lokalnych organizacji samorządowych oraz NGO’s odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu. W latach 2019-2026 zorganizowanych zostało 102 spotkania,w których wzięło udział 45 tysięcy uczniów z 23 miast w 5 województwach:

  • Małopolska (Kraków, Nowy Sącz, Zakopane, Nowy Targ, Limanowa, Wadowice, Miechów, Brzesko, Bochnia, Myślenice, Olkusz, Tuchów)
  • Dolny Śląsk (Wrocław, Jelenia Góra, Legnica, Oława)
  • Górny Śląsk (Katowice)
  • Łódzkie (Łódź, Radomsko, Bełchatów, Skierniewice, Kutno)
  • Mazowsze (Warszawa)

WIOSNA 2026 – NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

  • 10 lutego – WARSZAWA – Kinoteka
  • 24 lutego – RADOMSKO – Kino Pasja
  • 25 lutego – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)
  • 26 lutego – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzonty
  • 16 marca – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzonty
  • 17 marca – BEŁCHATÓW – Miejskie Centrum Kultury
  • 18 marca – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)
  • 9 kwietnia – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)
  • 10 kwietnia – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)
  • 15 kwietnia – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzonty
  • 23 kwietnia – SKIERNIEWICE – Kinoteatr Polonez
  • 24 kwietnia – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)
  • 13 maja – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzonty
  • 19 maja – KUTNO – Kutnowski Dom Kultury 
  • 20 maja – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)
  • 15 czerwca – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzony