Akademia Klimatu to wyjątkowy projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. Pokazom towarzyszą dyskusje z twórcami filmów, ekspertami oraz z przedstawicielami lokalnych organizacji samorządowych oraz NGO’s odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu. W latach 2019-2026 zorganizowanych zostało 102 spotkania,w których wzięło udział 45 tysięcy uczniów z 23 miast w 5 województwach:
- Małopolska (Kraków, Nowy Sącz, Zakopane, Nowy Targ, Limanowa, Wadowice, Miechów, Brzesko, Bochnia, Myślenice, Olkusz, Tuchów)
- Dolny Śląsk (Wrocław, Jelenia Góra, Legnica, Oława)
- Górny Śląsk (Katowice)
- Łódzkie (Łódź, Radomsko, Bełchatów, Skierniewice, Kutno)
- Mazowsze (Warszawa)
WIOSNA 2026 – NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:
10 lutego – WARSZAWA – Kinoteka24 lutego – RADOMSKO – Kino Pasja25 lutego – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)26 lutego – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzonty16 marca – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzonty17 marca – BEŁCHATÓW – Miejskie Centrum Kultury18 marca – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)
9 kwietnia – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)10 kwietnia – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)15 kwietnia – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzonty23 kwietnia – SKIERNIEWICE – Kinoteatr Polonez24 kwietnia – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)13 maja – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzonty19 maja – KUTNO – Kutnowski Dom Kultury20 maja – ŁÓDŹ – Kino Odeon (EC1)- 15 czerwca – WROCŁAW – Kino Nowe Horyzony













